Blue Flower

 rynekSzukając nabywcę na nasz dom, działkę, mieszkanie czy lokal o dowolnym przeznaczeniu, musimy być bardzo ostrożni. Okazuje się bowiem, że agencje pośredniczące w zwieraniu transakcji handlowych nie zawsze działają zgodnie z prawem lub korzystają z jego tak zwanych kruczków. Firmy wchodzące na rynek nieruchomości raport tego typu może zdemaskować i nakłonić do rzetelnego działania.

 Przede wszystkim chodzi o zmuszanie swoich klientów do zawarcia umowy. Takie procedury są powszechnie znane w wielu innych branżach. Potencjalny klient nie może zapoznać się z ofertą przed zawarciem kontraktu. Jest to uchybienie dość poważne, z którego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Konsekwencje prawne powinny być również wyciągane ze stosowania rozmaitych haseł, wprowadzających klientów w błąd.

Zainteresowanemu kupnem mieszkania bardzo często wydaje się, że usługa będzie świadczona za darmo, skoro na plakacie widnieje napis „zero” lub „bez prowizji”. Nie jest to prawda. Kruczkiem mogą być również sformułowane w trudnym w odbiorze języku pseudo prawnym poszczególne paragrafy umowy. Powinniśmy i tutaj zachować ostrożność. Czasami kontrakt sporządzony jest tak, że klient nabiera wątpliwości, o co właściwie chodziło osobom świadczącym usługi.

Nie możemy dać się zwieść. Rzetelni pośrednicy to osoby doświadczone, które jasno i klarowanie przedstawiają warunki swojej działalności i ofertę. Ich pomoc jest bezcenna w tak ważnym dla klientów momencie. Handel nieruchomościami dotyczy obrotu niemałej gotówki, a w przypadku klientów prywatnych odnosi się do życiowego dorobku.