Blue Flower

Stolica województwa wielkopolskiego od lat przyciąga nie tylko turystów, ale również nowych mieszkańców. Ci ostatni, to w dużej mierze studenci, pozostający po studiach na miejscu czy też osoby zjeżdżające do Wielkopolski za pracą. Powiększające się społeczeństwo to okazja dla firm deweloperskich. Nic zatem dziwnego, że w ostatnich latach na terenie Poznania powstawały nie tylko nowe bloki czy domy, ale również całe osiedla. Możemy je znaleźć w takich dzielnicach jak Rataje czy Wilda, a także pod miastem, gdzie prężnie od jakiegoś czasu pojawiają się tak zwane osiedla podmiejskie. Na uwagę – w kontekście prężnie rozwijającej się dzielnicy zasługują między innymi Winogrady. To właśnie tam coraz częściej swoje projekty realizują kolejni inwestorzy. Skąd takie zainteresowanie dzielnicą? Poszukując mieszkania w Poznaniu, z pewnością warto poznać odpowiedź na powyższe pytanie.

Kilka słów o Winogradach 

Jeśli chodzi o wspomnianą dzielnicę, teren został zabudowany stosunkowo niedawno, bo dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Co ciekawe, wcześniej na terenie Winograd znajdowały się pola uprawne oraz łąki i sady. Patrząc na dzisiejszą rozbudowę znajdujących się tam osiedli, trudno uwierzyć w taką historię okolicy. W kontekście dzielnicy warto wspomnieć również o lokalizacji. Na osiedla docierają nie tylko różnorodne linie autobusowe, ale również linie tramwajowe i linie nocne. Dzięki temu Winogrady stanowią idealny punkt komunikacyjny zresztą miasta Poznania. 

Tereny zielone w okolicy Winograd 

Władze miejskie w stolicy województwa wielkopolskiego zwracają bardzo dużą uwagę na organizację przestrzeni zielonych. Także na terenie Winograd znajduje się kilka parków godnych wspomnienia. Przede wszystkim mowa tutaj o Parku Władysława Czarneckiego. Ten ostatni znajduje się na terenie Osiedla Przyjaźni, niedaleko pętli tramwajowej. Plusem jest dobry dojazd do wspomnianego miejsca (linie tramwajowe oraz kilka linii autobusowych, w tym podmiejska). Warto wspomnieć także o Parku Kosynierów oraz o Parku Jurija Gagarina. Nie można również zapomnieć o poznańskiej Cytadeli, na terenie której znajduje się między innymi wyjątkowy dąb (będący oczywiście pomnikiem przyrody). Wyjątkowość wspomnianego drzewa skupia się przede wszystkim na jego wyglądzie. Pień drzewa rozrasta się na pewnej wysokości na dwa kolejne, dzięki czemu dąb wyróżnia się na tle innych okazów w parku. 

Mieszkania dla rodzin z dziećmi

Winogrady to dzielnica idealnie nadająca się do zamieszkania dla rodzin z dziećmi. Wspomniane tereny zielone to nie jedyne plusy lokalizacyjne, na jakie w tym zakresie można liczyć. Warto wspomnieć również o szerokiej sieci placów zabaw, rozmieszczonych nie tylko w okolicy bloków deweloperskich, ale również na nieco starszych osiedlach, powstałych jeszcze w okresie peerelowskim. Dużym plusem jest także obecność punktów handlowo-usługowych oraz instytucji miejskich czy wreszcie ośrodków oświatowych. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wiele rodzin (szczególnie z mniejszymi dziećmi) szuka mieszkania lub domu właśnie w omawianej lokalizacji. 

Poznań z pewnością wyróżnia się na tle innych dużych, polskich miast. Przede wszystkim dlatego, że mimo swojej rozległości, zrezygnował z całkowitej urbanizacji przestrzeni. Obok nowoczesnych biurowców czy osiedli deweloperskich prężnie działają i rozwijają się parki, ogrody czy instytucje kulturalno-oświatowe. Gęsta sieć ścieżek rowerowych oraz rowery miejskie sprawiają, że na ulicach – przynajmniej w okresie wiosenno-letnim pojawia się coraz mniej samochodów. Jeśli chodzi o mieszkania Winogrady Poznań to obecnie najbardziej popularna lokalizacja wśród osób poszukujących idealnej nieruchomości mieszkalnej. Zainteresowani wspomnianą dzielnicą to przede wszystkim rodziny z dziećmi. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ Winogrady pod względem lokalizacji, zabudowy czy wreszcie terenów zielonych doskonale nadają się do wychowywania kolejnych pokoleń. Warto zatem (podczas poszukiwania mieszkania w województwie wielkopolskim) skłonić się także w stronę tej lokalizacji.