Blue Flower

sklepy internetoweAktualnie nie masz pracy i myślisz, co zrobić, by urozmaicić sobie życie? Jesteś młodą mamą i w domu zjada cię przysłowiowa nuda? A może studiujesz i chcesz dorobić sobie w sposób szybki, łatwy i przyjemny? Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. Jeśli masz zacięcie do malowania, szycia lub innej manualnej zdolności, możesz otworzyć sklep internetowy i sprzedawać swoje ręcznie wykonane produkty. Wydaje ci się to czysto abstrakcyjnym pomysłem? Nie rezygnuj z niego tak łatwo! W tym artykule podpowiemy ci, jak założyć idealną stronę internetową. Nie zwlekaj więc ani chwili dłużej i zabierz się do czytania. Ten tekst odmieni twoje życie i uczyni je ciekawszym. Zastanów się w czym jesteś dobra, bo dobry pomysł to już połowa sukcesu. Jak stworzyć profesjonalny sklep internetowy i osiągnąć sukces? Droga do sukcesu jest – wbrew pozorom – bardzo łatwa. Możliwości internetu są dziś w zasadzie nieograniczone. Możesz tworzyć blogi, videoblogi czy strony internetowe i w niektórych przypadkach nawet nie musisz ponosić z tego tytułu żadnych opłat. Warto sprawdzić przed założeniem strony na jakiej zasadzie działa określona witryna. Najważniejsza jest jednak inna rzecz.

Przede wszystkim musisz zdecydować, jakie produkty zaoferujesz swoim klientom. Pomyśl, co lubisz robić lub w czym jesteś dobra. Może umiesz pięknie malować i rysować? Wielu internautów podarowuje swoim bliskim ręcznie rysowane portrety na różnego rodzaju święta i okazje. Naturalnie w sieci poszukują więc kogoś, kto na podstawie na przykład fotografii wykona takie zlecenie. Jeśli lubisz szyć, możesz tworzyć oryginalne ciuchy (poprzerabiane na przykład z ubrań tanio zakupionych w second handzie). To samo tyczy się przykładowo torebek i innych gadżetów. Jeśli nie masz pomysłu na wygląd strony możesz przejrzeć szereg innych, często profesjonalnych – takich jak Etui Vintage – sklepów internetowych. Pamiętaj jednak, że mogą one służyć wyłącznie jako inspiracja. Nie możesz się nimi sugerować, ponieważ byłby to plagiat. Jeśli chcesz mieć zawodową stronę umieszczoną na płatnej witrynie, najlepiej skorzystać w usług profesjonalnego grafika oraz informatyka. Gdzie ich znaleźć? O tym już w następnym podtytule.

Skorzystaj z usług profesjonalisty! Co ma znaleźć się na stronie?

zakupy w sieciWielu grafików oraz informatyków ogłasza się – nieco paradoksalnie – również w cyberprzestrzeni. Wystarczy znaleźć w wyszukiwarce odpowiednią stronę i skontaktować się z wybraną osobą. Warto, by taki ktoś liczył się z twoją opinią. Mimo nieumiejętności tworzenia stron możesz mieć przecież obiekcie dotyczące na przykład kolorystyki czy ustawienia niektórych elementów. Przed stworzeniem swojej pierwszej strony w internecie, zapisz sobie na kartce, jakie elementy powinny tam się znaleźć. Zanim przedstawisz ofertę, musisz mieć wcześniej przygotowaną określoną ilość produktów. Niezbędne będzie oczywiście ich sfotografowanie i utworzenie galerii zdjęć. Warto umieścić obok fotografii podstawowe informacje, na przykład o materiale, z którego rzecz została wykonana czy też o cenie. Pamiętaj, by ta ostatnia nie była zbytnio wygórowana. Zachęć potencjalnych klientów ceną, skoro na chwilę obecną nie wiedzą nic o jakości oferowanych produktów. Z czasem z pewnością zyskasz zaufanie swoich klientów także pod tym – ostatnio wspomnianym – względem.

Pamiętaj, by na twojej stronie znalazły się informacje dotyczące składania zamówień oraz bezpośredni kontakt do ciebie. Jeśli studiujesz i nie możesz odbierać telefonów w określonych godzinach, musisz to niezwłocznie zaznaczyć! Napisz, że kontakt z tobą możliwy jest przykładowo w godzinach popołudniowych, od godzinnych siedemnastej włącznie. W ten sposób potencjalni klienci nie będą marnowali czasu i nerwów, by dodzwonić się do ciebie na przykład przez godzinami popołudniowymi. Oprócz telefonu możesz podać swój adres poczty elektronicznej, czyli e-mail. W ten sposób każdy zainteresowany internauta będzie mógł do ciebie napisać o każdej porze dnia i nocy, a ty z kolei o każdej porze dnia i nocy będziesz mógł to odczytać.

Namów do współpracy znajomych – wystarczy się rozejrzeć!

Nie musisz zakładać sklepu internetowego sama. Może jest w twoim otoczeniu ktoś, to chętnie podejmie z tobą współpracę. W ten sposób na pewno w jakiś sposób cię odciąży. Wykonywanie produktów do sprzedaży również stanie się łatwiejsze. Pomyśl o takiej opcji i rozejrzyj się dookoła. Być może pomoc znajduje się w zasięgu twojego wzroku. Pamiętaj jednak, że wtedy wszystkie zyski musicie dzielić po równo. Dobra i niezakłócona współpraca zagwarantuje wam szybki sukces, natomiast jakiekolwiek niedopowiedzenia przyniosą wyłącznie kłótnie i spadek popularności waszej strony. Na to ostatnie nie możesz sobie jednak pozwolić.

Jeśli chodzi o torebki sklep internetowy może być dobrym pomysłem na biznes. Pamiętaj, że to tylko ty trzymasz swoje życie w garści. Także młoda mama, emerytka czy zapracowana w dzień studentka może spełniać swoje marzenia. Pomyśl, w czym jesteś dobra i weź przykład z firmy internetowej Etui Vintage – ty też możesz spełniać swoje marzenia! Nie zwlekaj więc ani chwili dłużej i zacznij działać, by stworzyć równie interesujący sklep co Etui Vintage. Nie pozwól sobie na to, by w twoje życie wkradła się nuda i znużenie. Własny biznes prowadzony w domu – jak się sama na pewno przekonałaś po przeczytaniu tego artykułu – może być równie sukcesywny co normalna praca przeciętnego obywatela lub obywatelki. Jeśli jeszcze cię nie przekonaliśmy zajrzyj po raz kolejny na stronę Etui Vintage i sprawdź jak sympatycznie mogłaby wyglądać twoja autorska strona internetowa.