Blue Flower

torba do rękiWzór, kolor i fason torebki powinien w pełni współgrać ze strojem, dlatego też żeby wybrać torebkę idealną, potrzebne jest wyczucie smaku oraz stylistyczny szósty zmysł, który skutecznie uchroni nas przed jakimkolwiek faux pas i pozwoli wyglądać elegancko i z klasą niezależnie od pory dnia oraz okazji. Osoby niedoświadczone oraz niepewne swojego podejścia do mody powinny kierować się standardową zasadą „im mniej tym lepiej”. Jeżeli w stroju dominuje jeden kolor, bez obaw można dobrać do niego torebkę w dowolnym kolorze oraz fasonie, pod warunkiem oczywiście, że strój jest prosty i nie posiada w sobie żadnych akcentów dekoracyjnych. Dobierając dwukolorową lub wzorzystą torebkę, warto pamiętać o niepisanej zasadzie, według której jeden z kolorów powtarza się zarówno na torebce, jak i na ubraniu.

Dzięki temu wszystko będzie do siebie pasować, a to, co najważniejsze – czyli kobieca sylwetka – zostanie skutecznie wyeksponowana. Kobieca sylwetka, a właściwie jej kształt też nie pozostaje bez znaczenia, przede wszystkim dlatego, że torebka może być przydatnym narzędziem, dzięki któremu możliwe jest skuteczne wyeksponowanie kobiecych zalet oraz ukrycie tego, co wyjątkowo chciałaby ukryć. Przede wszystkim można już obalić przestarzałe stwierdzenie, że torebka powinna mieć identyczny kolor i fakturę, co buty. Takie zestawienie było modne jakiś czas temu i nadal jest zalecane osobom, które nie lubią eksperymentować z kolorami i fakturami, jednak współcześnie wyraźnie wraca się do bardziej urozmaiconych zestawień. Bardzo łatwo jest popełnić modowe faux pas, zwłaszcza wtedy, kiedy spotkanie jest oficjalne i wymaga znajomości etykiety. Do stroju portowego i trampek nie powinno się raczej dobierać eleganckiej i błyszczącej torebki wieczorowej, podobnie zresztą ma się to w przypadku eleganckiej sukni czy stroju biznesowego oraz sportowej torebki na ramię.

Tego typu połączenia mogą być skuteczne w przypadku osób, które cenią sobie łamanie utartych schematów oraz zbuntowanych nastolatków, jednak w przypadku dojrzałych i świadomych siebie kobiet nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Żeby kobieca torebka była w stanie pomieścić w swoim wnętrzu wszystko, co potrzebne musi być wykonana z dobrego, wytrzymałego materiału, mieć mocny zamek i szwy, pasować do stroju, okazji i sylwetki. Rodzajów i typów torebek jest całe mnóstwo, jednak można wyróżnić trzy podstawowe typy, które pojawiają się najczęściej i najchętniej są wybierane przez kobiety. Przede wszystkim torebka klasyczna, która posiada kształt trapezu albo prostokąta, ma skórzany wierzch, rączki do noszenia w dłoni lub na ramieniu, nie ma zewnętrznych kieszonek oraz wzorów i wykonana jest w klasycznych kolorach – czerni, granatu czy brązu. Taką torebkę można bez obaw zabrać ze sobą do pracy, na spotkanie biznesowe oraz...na co dzień. Klasyka ma bowiem to do siebie, że sprawdza się w każdej sytuacji. Torebka wizytowa jest zwykle niewielkich rozmiarów i wykonana jest z błyszczących materiałów, posiada długi pasek na ramię lub niewielki pasek na breloczku i jest w stanie pomieścić tylko to, co najpotrzebniejsze w danej chwili – telefon, portfel czy szminkę. Wybór modeli jest przeogromny, można bowiem zdecydować się nie tylko na satynowe modele do ręki, ale także mini torebki na ramię. Torebka wizytowa musi być jednak doskonale dopasowana do stroju, zarówno pod względem faktury, jak i koloru, warto więc kupować ją dopiero wtedy, kiedy skomponowany będziemy mieć już podstawowy strój – na przykład wieczorową suknię.

torba wieczorowaNajczęściej kupowane są oczywiście torebki nieformalne, które najchętniej wybierane są przez kobiety lubiące wyglądać dobrze nie tylko od święta, ale i na co dzień. Do tej grupy można bowiem zaliczyć i obszerne worki, i koszyki plażowe i przekładane przez ramię listonoszki. Torebka nieformalna powinna być przede wszystkim wygodna, praktyczna i dostosowana do standardowego przeznaczenia. Krótko mówiąc torebka na uczelnię powinna mieścić w sobie zeszyt formatu A4, natomiast torebka plażowa ręcznik i niezbędne na plaży akcesoria. Tego typu torebki dają nam ogromne pole manewru w kontekście stylu oraz charakteru, można bowiem dopasowywać je do swojego nastroju oraz własnej osobowości. To, z czego wykonana jest torebka, ma nie tylko estetyczne, ale też praktyczne znaczenie i w dużej mierze decyduje o jej jakości, dlatego też czasami najlepszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wydanie trochę większej sumy pieniędzy i zaopatrzenie się w torebkę wykonaną ze skóry lub dobrego sztucznego materiału, który będzie bardziej trwały od przeciętnej torebki, która rozsypie się po miesiącu regularnego użytkowania. Skóra skórze nierówna, dlatego też torebka skórzana powinna być wykonana przede wszystkim ze skóry bydlęcej, a nie zamszowej, która wprawdzie prezentuje się naprawdę dobrze, jednak jest trudna w pielęgnacji i łatwa w brudzeniu. Skóra ekologiczna może stanowić dobry odpowiednik skóry naturalnej, jednak rzadko zdarza się, żeby dorównywała jej jakością, dlatego też trzeba się liczyć z tym, że torebka z tworzywa sztucznego będzie musiała być co jakiś czas wymieniana. Może to być trudne szczególnie w przypadku tych modeli, które są nam wyjątkowo bliskie czy najbardziej nam się podobają. W ostatnim czasie często różni projektanci proponują klientom torebki ekologiczne, czyli takie, które zostały wykonane nierzadko z materiałów nadających się dla większości do śmieci. O nieco innowacyjnym pomyśle przeczytamy na blogu http://www.torebka-sklep.pl/86-gustowna-torebka-z-weza-pozarniczego oraz na innych stronach poświęconych temu zagadnieniu. Wbrew pozorom wcale nie jest ich mało.